تعمیرات تخصصی ماشین های اداری

‎صفر تا صد تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری

تعمیرات تخصصی ماشین های اداری، با گذشت زمان و افزایش تکولوژی شاهد ظهور ماشین‌هایی پیشرفته در زمینه‌های مختلف هستیم. این ماشین‌ها به گونه ای بوده که یکی از نیازهای اساسی هر کسب و کاری می‌باشد، به طوری که اگر اشکالی در یکی از آن‌ها پیش آید، بسیاری از کارهای اداری ممکن است به تأخیر افتاده و به کل در روند کاری اختلال ایجاد خواهد شد. تجهیزات لازم در هر کسب و کار باعث عملکرد بهتر شما در زمینه‌های کاری شده و به کار شما سرعت می‌بخشند. این ماشبن‌های پیشرفته در انواع مختلفی بوده که در ادامه به شما انواع آن را معرفی کرده و در صورت خرابی یا مشکل به تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری خواهیم پرداخت.

ماشین‌های اداری شامل چه چیزهایی هستند؟

پرینتر
یکی از وسائل بسیار ضروری که می‌توانید به راحتی در هر اداره ای آن را پیدا کنید، پرینترها هستند. پرینترها از جمله وسائلی هستند که به دست‌ساز بشر بوده و می‌توانید در انواع مختلفی از جمله، پرینترهای جوهرافشان، پرینترهای رنگی، پرینترهای چند منظوره، پرینترهای صنعتی، پرینترهای عکاسی، پرینترهای حرارتی، پرینترهای قلمی، پرینترهای بارکد و … می‌باشند. شما سند و مدرک بسیار مهمی در سیستم خود ذخیره داشته و باید نسخه چاپی آن را نیز داشته باشید. چه می‌کنید؟

اینجاست که به اهمیت این سیستم‌های بسیار معروف پی می‌بریم. پرینترها یا چابگرها سند شما را به صورت کاغذی چاپ می‌کنند. نامه‌های رسمی یا اداری، فاکتورهای فروش یا خرید، آگهی‌ها و … تمام موارد لازم را به راحتی می‌توانید با استفاده از این ماشین در دست داشته باشید.

برای خرید پرینتر باید کیفیت چاپ، سرعت موتور، تعداد صفحاتی که می‌تواند چاپ کند، اتصالاتی که می‌تواند داشته باشد به خصوص اینترنت و … دقت کرد.
نحوه استفاده از دستگاه پرینتر به این شکل است که سند یا مدرک مورد نظر خود را در سیستم انتخاب کرده و پس از آن فرمان پرینتر را اجرا کنید. با انتخاب دستگاه و تنظیمات مربوط به سایز و نحوه چیدمان تصویر، دکمه پرینت را بزنید. دقت کنید حتماً داخل دستگاه برگه گذاشته و آن را با دقت تنظیم کنید تا چاپ شما کج نشود.

این ماشین به مرور زمان نیازمند به بررسی شدن هستند و در صورت عیب‌یابی باید تعمیر شوند. در ادامه به تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری خواهیم پرداخت.

اسکنرها
از دیگر ماشین‌های اداری ضروری و لازم اسکنرها می‌باشند. این دستگاه می‌تواند اسناد و مدارک شما را اسکن کرده و نسخه ای از این مدارک را به صورت دیجیتالی تهیه کند، به همین راحتی شما می‌توانید عکسی از مدارک و اسناد خود را در کامپیوتر ذخیر کرده و در صورت نیاز ویرایش یا تعییر دهید. اگر فایل دیجیتال سند یا مدرک خود را در دست ندارید و به شدت به آن نیازمند هستید، به راحتی می‌توانید با استفاده از اسکنرها فایل مورد نظر خود را داشته باشید.

برای خرید اسکنرها باید مواردی از جمله، عمق و وضوح رنگ، سازگار بودنش، اندازه ای که فایل را می‌تواند تبدیل کند و … توجه فرمایید.
این ماشین که جزوی از ماشین‌های اداری می‌باشد، مانند دیگر ماشین‌ها پس از مدتی دچار مشکل خواهد شد، پس تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری از جمله مهم‌ترین قسمت‌ها بوده که پرداختن به آن بسیار مهم و ضروری است.

فکس
ماشینی است که از قدیم تا به الان بسیار مورد استفاده همه ی بخش‌های اداری بوده‌است. این ماشین با اتصال به خطوط تلفن کار می‌کند. به این صورت که شما سند یا مدرک مورد نظر خود را وارد دستگاه فکس کرده و پس از اسکن شدن از طریق تلفن برای فرد یا شرکت مورد نظر ارسال می‌کنید. فکس‌ها نیز از جمله ماشین‌هایی هستند در 3 مدل مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند. انواع آن عبارتنداز: کاربنی، حرارتی و لیزری بوده و با توجه به تیاز هر شرکت انتخاب می‌شوند.

در هر شرکتی بهتر است که نیرویی متخصص به تعمیرات داشته باشید تا در صورت مشکل، ‎به سرعت بتوانید به تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری بپردازید.

از جمله مواردی که در هنگام خرید باید در نظر داشته و به آن دقت کنید، پیغام گیر بودن آن، امکان اتصال به خطوط تلفن، داشتن حافظه ی لازم و مورد نیاز، قابلبت برش دادن کاغذ و … دیگر موارد لازم می‌باشند.

دستگاه‌های کپی
از سری دستگاه‌های بسیار معروف و ضروری بوده که از جمله تجهیزات لازم هر شرکت و اداره ای می‌باشد. همچنین این دستگاه از اهمیت بسیاری در مدارس برخوردار می‌باشد. به عنوان مثال فرض کنید معملی فایل دیجیتالی برگه ی امتحان در دسترسش نبوده و تنها یک برگه از سوالات امتحانی را دارد. اگر مدرسه مجهز به دستگاه کپی باشد این مشکل به راحتی قابل حل می‌باشد. با گذاشتن برگه در داخل دستگاه می‌توان به راحتی از همان برگه در تعداد مورد نیاز به چاپ رساند.

دستگاه‌های کپی نیز نیازمند تعمیرات لازم خود بوده و افرادی با مهارت در زمینه ی تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری بسیار لازم و ضروری می‌باشند.

دستگاه‌های کپی را نیز می‌توانید در انواع مختلفی از جمله، دستگاه‌های کپی آنالوگ، دستگاه‌های کپی سیاه و سفید و رنگی و … اشاره کرد.
مانند دیگر مواردی که نام برده شد، این دستگاه نیز نیازمند یک سری نکات در هنگام خرید می‌باشد. از این نکات می‌توانیم
از دیگر ماشین‌های موجود در ادارات می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم.

فیش پرینترها
این دستگاه‌ها از سری وسائل و لوازم ضروری در بخش‌های اداری و شرکت‌ها می‌باشد. فیش پرینترها را می‌توان در 2 نوع سوزنی و حرارتی معرفی کرد. از جمله مواردی که در هنگام خرید بهتر است در نظر بگیرید، شرکت سازنده، پورت‌های اتصال، عرض رول، اتوکاتر دستگاه، کیفیت در چاپ و … می‌باشد.

دستگاه‌های پرس
یکی از ماشین‌های مخصوص برای ادارات و شرکت‌ها، دستگاه‌های پرس می‌باشند که وظیفه حفاظت از مدارک و اسناد مهم اداری را دارند.
‎لازمه ی تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری چه مواردی است؟
لازم است بدانید، ‎تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری، یکی از محبوب‌ترین کارها نزد افراد می‌باشد. افراد ماهر و با تجربه در تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری به صورت کامل دستگاه‌ها را بررسی کرده و عیب‌یابی می‌کنند، پس از آن به صورت کاملاً تخصصی و حرفه ای به تعمیر آن می‌پردازند. در نظر داشته باشید که برای شروع فعالیت در این زمینه، نیازمند به دریافت اطلاعات، دانش و تجربه بسیاری هستید تا در این کار حرفه ای شوید. می‌توانید در شرکت‌ها و آموزشگاه‌هایی که به صورت کاملاً حرفه ای به تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری در جلسات تئوری و عملی به آموزش می‌پردازند، شرکت کنید.

تعمیرات دستگاه پرینتر
افرادی که در زمینه ی تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری فعالبت دارند، به خوبی با انواع دستگاه‌های پرینتر آشنا بوده و در صورت خرابی دستگاه به سرعت می‌توانند عیب را تشخیص داده به حل کردن آن بپردازند.

برای یادگیری تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری، ابتدا باید انواع دستگاه‌ها را شناخته و به باز و بسته کردن آنها پرداخته تا با قطعات درون دستگاه آشنا شوید. پرینترها از بسیاری قطعات مکانیکی تشکیل شده که هرکدام کارایی و تعمیر خاص خود را دارد.

به عنوان مثال، اگر قطعه ای از دستگاه شما دچار عیب و نقص باشد، مشکلاتی از جمله، گیر کردن کاغذ درون دستگاه، چاپ شدن خط سیاه در وسط کاغد، کمرنگ چاپ شدن نوشته و یا تصاویر و … می‌باشند.

از دیگر قسمت‌هایی که باید در پرینترها با آن آشنا باشید تا بتوانید به تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری بپردازید، شارژ کارتربج‌ها هستند. کاتریج چیست؟ سؤالی است که احتمالاً برایتان پیش آمده و با آن آشنایی ندارید. کاتریج مواد مورد استفاده در پرینتر بوده که در هنگام مصرف استفاده می‌شود. این مواد از جمله جوهر و یا پودر تونر می‌باشد. که جوهر و پودر با توجه به نوع دستگاه انتخاب می‌شود؛

به عنوان مثال جوهر در دستگاه‌های کاتریج‌های جوهر افشان، جوهر شارژ می‌شود. برای انجام تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری با شارژ کاتریج در انواع دستگاه‌ها باید آشنا بوده و بتوانید به راحتی رفع عیب کنید.

ممکن است در هنگام تعمیرات به مشکلاتی برخورد کنیم که ناشی از قطعات درام و بلید کارتریج‌ها هستند، بنابراین با چند بار دیدن و کار کردن با این قطعات می‌توانیم به خوبی مشکلات را شناسایی کنیم. مشکل سیاه چاپ کردن یا خط دار شدن چاپ، بیشتر می‌تواند به این دلیل باشد.

از جمله موارد دیگر که لازم است باد داشته باشید تا بتوانید به تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری بپردازید، بردها، قطعات موجود بر روی مدار، تست و یادگیری در اندازه‌گیری قطعات SMD و یا کار با ابزارهای لازم برای تعمیرات و … می‌باشند.

می‌توان گفت بیشترین خرابی‌هایی که دستگاه‌های پرینتر به آن دچار می‌شوند، پاور و ورودی دستگاه می‌باشد. پس در صورت داشتن دانش در زمینه ی تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری به راحتی می‌توانید این مشکلات را حل کنید.

تعمیرات دستگاه فتوکپی
همان طوری که در تعمیرات تخصصی پرینتر در مطلب قبلی توضبح دادیم، برای شروع در این کسب و کار پرسود و برطرفدار، لازم است دانش کافی در خصوص شناختن ابزارهای اداری و دیگر موارد داشته باشید. دستگاه‌های کپی نیز از جمله ماشین‌هایی هستند که نیازمند به افراد متخصص که در زمینه تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری فعالیت دارند، می‌باشند.

دستگاه‌های کپی شامل بسیاری موارد از جمله، دستگاه‌های کپی شارپ، کپی رنگی کونیکا، دستگاه کپی ریکو، آفیشیو و … می‌باشد که قبل از هر چیز، لازم است انواع آن را شناخته و پس از باز و بسته کردن این دستگاه‌ها به شناخت قطعات موجود بپردازیم. با درک کردن قطعات، جایگذاری و کاربردشان می‌توانیم عیب‌یابی را شروع کرده و به حل آن بپردازیم.

مشکلاتی در قسمت تونر و کارتریج
اگر دستگاه شما به خوبی و درستی تنظیم نباشد، می‌تواند مشکلاتی را در قسمت تونر و کاتریج دستگاه ایجاد کند. به وجود آمدن این مشکل می‌تواند باعث مشکلاتی در کیفیت چاپ شود. پس در صورت بروز مشکلاتی در کیفیت چاپ می‌توانید علت را نقص در کارتریج بدانید. اینجاست که این کار را می‌توانید به افراد ماهری که در زمینه ی تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری فعالیت دارند، بسپارید. با انجام به موقع در رفع عیب می‌توانید به خوبی در به وجود آمدن دیگر خرابی‌ها در دستگاه جلوگیری کنید.

چروک شدن صفحات
هنگام خارج شدن کاغذ از دستگاه می‌توانید شاهد چروک شدن صفحات کاغذ شوید. این مشکل می‌تواند ناشی از غلطک‌های دستگاه بوده که با تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری توسط افراد مجرب به راحتی حل می‌شود.

ایجاد لکه‌ها و نقطه‌هایی بر روی کاغذ
این مشکل می‌تواند ناشی از کثیف بودن دستگاه باشد. اگر دستگاه شما دچار گرد و غبار باشد، به هنگام چاپ احتمالاً شاهد این لکه‌ها و کثیفی‌ها بر روی کاغذ خواهید بود. اما این موضوع به سادگی قابل می‌باشد؛ اما نیازمند دقت و صبوری بسیاری می‌باشد. برای رفع این موضوع می‌توانید به تمیر کردن شیشه ی دستگاه بپردازید. اما در حین تمیز کردن، مراقب باشید تا شیشه ضربه یا دچار خش نشود.

بسیاری مشکلات دیگر هستند که در دستگاه شما ممکن است اتفاق افتاده و مشکلاتی داشته باشد که به دست شما قابل حل نباشد. بنابراین در این مرحله وجود متخصصین در زمینه ی تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری، بسیار مهم می‌باشد.

تعمیرات دستگاه اسکنر
در موارد قبلی به حرفه ای بودن در این زمینه و این که یکی از شغل‌هایی است که بسیار طرفدار دارد پرداختیم. و همین‌طور اشاره کردیم که اگر از دسته افرادی هستید که علاقه‌مند به فعالیت در تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری هستید، باید دوره‌های آموزشی را به صورت تخصصی گذرانده و با کسب تجربه در این زمینه به خوبی می‌توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

دستگاه اسکنر از سری دستگاه‌های اداری بوده که در صورت خرابی نیازمند تعمیر به دست افراد متخصص می‌باشد. برای یادگیری در تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری از جمله اسکنر، باید انواع آن، تعویض بخش‌ها و برد اسکنر را به خوبی بشناسید.

مشکلاتی که می‌تواند باعث ایجاد مشکل در اسکنرها شود، شامل:

• خرابی کابل دستگاه بوده که می‌توانید اقدام به تعویض کابل کرده و مشکل را به راحتی حل کنید،

• مشکل بعدی می‌تواند مربوط به خرابی در لنز و یا لامپ دستگاه باشد که در این صورت به فردی متخصص که در جهت تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری فعالیت دارد، نیاز دارید.

• احتمال مشکل در درایو نصب شده که پس نصب دوباره و راه اندازی مجدد آن، مشکل به راحتی حل خواهد شد

تعمیرات دستگاه فکس
در مطالب قبلی به معرفی دستگاه فکس پرداخته و آن را توضیح دادیم. در این قسمت می‌خواهیم با مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شویم آشنا شویم. این مشکلا ممکن است آسان بوده و به راحتی به دست خودمان حل شود یا هم ممکن است نیازمند به افرادی باشد که در به تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری از جمله دستگاه فکس بپردازند.

روشن نشدن دستگاه فکس
اگر در این قسمت دچار مشکل شدید، بهتر است قبل از هرچیز قسمت کابل برق را بررسی کنید و از درست بودن آن اطمینان حاصل کنید. در صورت ایراد در کابل برق اقدام به راه اندازی مجدد کنید، اگر بازهم در هنگام روشن شدن مشکل داشتید، ممکن است ایراد کار در قسمت دکمه روشن شدن دستگاه باشد که این قسمت می‌تواند به دست فرد متخصص در زمینه ی تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری، بپردازید.

مشکلاتی در اتصال دستگاه
ممکن است مشکل از کابل متصل به برق باشد، که با بررسی دقیق آن می‌توانید به رفع عیب آن پرداخته و در صورت پارگی یا از بین رفتگی کابل، اقدام به تعویض آن نمایید.

کیفیت پایین در دریافت فایل
این مشکل می‌تواند ناشی از وجود نویزها و یا پارازیت‌هایی از طریق تلفن باشد. از دیگر موضوعات که می‌تواند باعث ایجاد این مشکل باشد، وجود تونر کاتریچ‌ها می‌باشد. که در این صورت باید اقدام به تعویض آن کنید.

ذخیره نشدن موارد فکس شده در دستگاه
این مشکل می‌تواند به دلیل کمبود حافظه رخ دهد، بهتر است اقدام به پاک کردن حافظه کنید و پس از آن مجدد امتحان کنید.

وارد نشدن کاغذ به دستگاه فکس
این مشکل می‌تواند به دلیل بیش از چروک، نازک و یا ضخیم بودن کاغذ باشد. بهتر است برای رفع این مشکل اقدام به تعویض احتمالی پد ADF کنید.
نکته بسیار مهمی که لازم است در نظر داشته باشید، این است که موارد گفته شده تنها احتمالات هستند و ممکن است علت خرابی ماشین شما مواردی غیر از موارد گفته شده باشد. پس بهتر است قبل از هرچیز با افراد متخصص مشورت کرده و در صورت نیاز، ‎تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری را به دست افراد این زمینه بگذارید.

سخن آخر …
همان‌طور که در مقدمه مطلب توضبح دادیم، امروزه استفاده از ماشین‌ها و دستگاه‌های اداری بسیار مهم بوده و از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشند. به طوری که اگر یکی از دستگاه‌ها دچار مشکل شود ممکن است کارهای اداری را مختل کرده و روند اداری را دچار مشکل کند. دستگاه‌ها امروزه به کمک ما آمده تا روند کاری ما را سرعت بخشیده و در بهبود نظم کاری بسیار مؤثر عمل کرده‌اند. همان‌طور که اشاره کردیم، انواع بسیاری از این دستگاه‌ها توسط برندهای معروف و مختلف تولید شده‌اند که با توجه به نیاز هر فرد یا اداره خریداری می‌شوند.
می‌دانیم که هر دستگاهی پس از مدتی استفاده ممکن است دچار مشکلاتی در قسمت سخت‌افزار یا نرم‌افزار شود، که در این صورت می‌توانیم با مراجعه به افراد ماهر و متخصص که در زمینه ی تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری فعالیت دارند، به راحتی مشکل دستگاه را حل کنیم. بهتر است اگر مشکلی در دستگاه پیش آمد، پیش از آن که خود اقدام به حل مشکل کنیم به افراد مجرب در زمینه ی تعمیرات تخصصی پرینتر و ماشین‌های اداری بپردازیم. ممکن است ما به دلیل نداشتن دانش کافی در این خصوص مشکلات دیگری را برای ماشین و یا دستگاه خود ایجاد کنیم. با تشکر از همراهی شما

تعمیرات تخصصی
تعمیرات تخصصی آیفون
تعمیرات تخصصی اندروید
تعمیرات تخصصی لپ تاپ و کامپیوتر
تعمیر تخصصی کنسول های بازی
کوروش کمپانی