مقالات

نکات طلایی تعمیرات تخصصی اپل؛ ال سی دی

نکات طلایی تعمیرات تخصصی اپل؛ ال سی دی

تعمیرات ایفون از تخصصی ترین بخش‌های حرفه تعمیرات تخصصی اپل است. این در حالی است که تعویض ال سی دی آیفون به دلیل حساسیت بالای آن، بدل به یکی از بخش‌های خاص این زمینه شده است.

تعمیر یا تعویض این قسمت از آیفون کار هر کسی نبوده و از این روی نباید موبایل ارزشمند خود را برای تعمیرات به دست افراد تازه کار سپرد. به دلیل حساسیت بالای این موضوع و گران شدن قطعات گوشی آیفون؛ در این مقاله از کوروش کمپانی تصمیم گرفتیم تا برخی از نکات طلایی و کاربردی از تعویض ال سی دی گوشی های اپل را با هم مرور نماییم.

5 نکته طلایی تعمیرات تخصصی اپل؛ ال سی دی

قبل از انجام تعویض ال سی دی اپل می بایست نکات مهمی را که در ذیل بیان نموده ایم مورد توجه قرار دهید. چرا که این نکته‌ها هم موبایل شما و هم سلامتی شما را نجات می دهد. پس با ما همراه باشید:

1.      از ابزارهای تخصصی برای باز کردن موبایل خود استفاده کنید

برای تعویض ال سی دی آیفون باید قطعات آن را باز کنید. بنابراین دقت کنید که بازکردن این قطعات در کنار تخصص و تجربه نیاز به امکانات و ابزار مناسب نیز دارد. استفاده از ابزارهای غیر استاندارد علاوه بر اینکه کار را برای شما سخت و دشوار می کند. همچنین می‌تواند به سایر قسمت های موبایل شما نیز آسیب برساند.

2.      قبل از باز کردن ال سی دی شارژ موبایل را تا جای ممکن کم کنید

از مهم ترین نکاتی که بسیاری از تعمیرکاران حرفه ای اپل به آن توجه نمی کنند و از آن غافل هستند، کاهش شارژ باتری موبایل قبل از شروع تعویض ال سی دی آیفون است. باتری های لیتیوم یونی در شارژهای بالا امکان آتش سوزی و احتراق در مواجهه با آن با جسم تیز یا سخت را دارند. حتی احتمال انفجار هم برایشان قابل تصور است. بنابراین قبل از هر کاری باید شارژ باتری موبایل خود را کم کرده و سپس آن را باز کنید.

3.      اگر ال سی دی گوشی شکسته آن را با چسب نواری بپوشانید

یکی از دلایل اصلی و مهم تعویض ال سی دی آیفون شکستن و ترک خوردن آن است. به همین دلیل کسانی که قصد تعویض ال سی دی آیفون را دارند باید صفحه نمایش موبایل خود را با چسب بپوشانند. زیرا با توجه به اینکه برای باز کردن ال سی دی باید آن را به سمت بالا بکشید، خرده‌های ال سی دی می تواند به سمت صورت کاربر پرتاب شود. بنابراین استفاده از نوار چسب باعث می شود که این قطعات به هم بچسبند و از پرتاب آن ها به سمت صورت جلوگیری شود. علاوه بر این، برای به حداقل رساندن چنین خطراتی می توانید از عینک‌های مخصوص و محافظ چشم استفاده کنید.

4.      از مایعات دور بمانید

صرف نظر از تبلیغاتی که برای ضد آب بودن آیفون انجام می‌شود، با بازکردن ال سی دی آن و برداشتن چسب زیر آن، مهر ضد آب آن کاملا از بین می‌رود. در این موارد در صورت تماس با مایعات و آب ممکن است خطرات زیادی رخ دهد.  در این مواقع باید مراقب گوشی خود باشید که ال سی دی و قطعات دیگر را دور نگه دارید. ضمنا از تماس دست‌های خیس با آنها اجتناب کنید. اگر در حین تعویض ال سی دی آیفون دستتان خیس شد، باید در اسرع وقت آنها را خشک کنید و سپس بقیه مراحل را طی کنید.

5.      از قطعات اورجینال شرکت اپل استفاده کنید

ال سی دی یکی از مهم ترین قطعات در گوشی های هوشمند امروزی است. بالاخره در موبایل های اپل ال سی دی نقش بسیار پررنگی در نشان دادن کیفیت آن دارد. از این گذشته، اگر آن را با قطعه ضعیف تعویض کنید، عملا گوشی موبایل اپل خود را به یک گوشی بی مصرف و بی کیفیت تبدیل خواهید کرد که اتفاقا تحت تاثیر قطعه جدید، عمر کمتری نیز خواهد داشت.

قطعات اورجینال شرکت اپل

قطعات متفرقه و تقلبی اپل مناسب ترین قیمت را نسبت به قطعات اصلی دارند. بنابراین جذابیت استفاده از آنها به دلیل قیمت بسیار پایین تر از قطعات اصلی بیشتر است. اما این یک اشتباه بزرگ و نابخشودنی برای کاربران خواهد بود. برخلاف تصور، در درازمدت این صرفه جویی مالی نیست و تبدیل به محلی برای از بین بردن سرمایه شما می شود.

اول اینکه قطعات بی کیفیت عمر طولانی ندارند و بعد از چند هفته استفاده از آنها شاهد از کار افتادن کامل آنها خواهید بود. بنابراین پس از گذشت این مدت باید یک بار دیگر هزینه تعویض ال سی دی آیفون خود را متقبل شوید و دوباره قطعه جدید تهیه کنید.

نهایتا اینکه استفاده قطعه ای بی کیفیت از جمله ال سی دی می تواند عمر سایر قطعات مانند باتری موبایل اپل و دیگر بخش ها را به خطر بیندازد. این خطر عمر این قطعات را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث می‌شود تا تعمیر و تعویض قطعات دیگر نیز ضروری شود.

این موارد در صورتی اتفاق می‌افتد که استفاده از قطعه اصلی ال سی دی موبایل آیفون باعث بی نیازی به تعمیر مجدد آن شده و عمر و کیفیت دستگاه برای مدت طولانی حفظ شود.

سخن پایانی

تعمیرات تخصصی اپل که شامل تعمیرات نرم افزاری ایفون نیز می شود از جمله زمینه‌های حساس است. لذا به شما دوستان توصیه می گردد تا به خدمات ما در کوروش کمپانی اعتماد کرده و علاوه بر خدمات ما، از گارانتی قطعات تعویضی نیز بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید