مقالات

نکات طلایی تعمیرات تخصصی اپل؛ باتری

نکات طلایی تعمیرات تخصصی اپل؛ باتری

در مقاله تعویض باتری موبایل آیفون گفتیم که یکی از مؤثرترین راه‌ها برای بهبود عملکرد و افزایش سرعت گوشی‌های اپل به حساب می‌آید که می‌تواند گوشی شما را دوباره زنده کند. تعداد زیادی از کاربران این کمپانی پس از رسوایی به وجود آمده در سال 2017 این شرکت که در جریان آن مشخص گردید اپل عمدا سرعت یک آیفون‌ قدیمی که عمر باتری آن‌ها پایان یافته است را کاهش می‌دهد، به دنبال راهی برای حل این مسئله هستند.

نظر به اینکه شما می‌توانید با رفتن به بخش تنظیمات مانع از کاهش سرعت گوشی گردید، اما بهترین راهی که پیش روی شما قرار گرفته تعویض باتری آیفون است. به منظور انجام این کار شما می‌توانید گوشی خود را به یک مرکز تعمیر تخصصی مانند کوروش کمپانی بسپارید. شما با این خیالتان را از بابت عمر باتری و عملکرد گوشی راحت خواهید کرد زیرا گارانتی قطعات تعویضی شامل حال شما خواهد شد.

دلیل تضعیف باتری آیفون

زمان تعویض باتری ایفون اغلب زمانی فرا خواهد رسید که افت کیفیت و ضعیف شدن شارژ دهی باتری گوشی‌های اپل را مشاهده نماییم. ضعیف شدن تدریجی باتری آیفون و کم شدن شارژ آن‌ها یکی از مهم‌ترین معضلات کاربران بوده و هست. اما واقعیت این است که کیفیت شارژ دهی باتری آیفون ارتباطی به کیفیت پایین این گوشی‌ها یا کیفیت ساخت نداشته و یک امر طبیعی است. این امر اغلب به دلیل ماهیت باتری‌های لیتیوم یونی و پلیمری رخ خواهد داد. باتری‌های لیتیوم یونی و پلیمری اکنون در تمام گوشی‌های موبایلی که امروز از آن‌ها استفاده می‌کنیم بکار گرفته شده‌اند.

نوع ساخت این نوع باتری طوری است که با گذر زمان و قرار گرفتن در سیکل‌های متعدد شارژ به تدریج بخشی از ظرفیت اصلی خود را از دست می‌دهند. همین موضوع سبب گردیده است که تعمیرات تخصصی اپل (باتری) به یکی از رایج‌ترین موارد تعمیری این گوشی‌ها تبدیل شود. متأسفانه گزینه دیگری برای جلوگیری از وقوع این اتفاق وجود نداشته و در بهترین شرایط ما با در نظر گرفتن همه نکات مهم می‌توانیم سرعت افت ظرفیت یک باتری لیتیوم یونی یا پلیمری را کاهش دهیم.

تعویض باتری ایفون

نکاتی که قبل از تعویض باتری باید رعایت کنیم

  1. یک میز ثابت و بدون شلوغی برای کار ایجاد کنید که حداقل نیم متر در نیم متر فضا فراهم داشته باشد.
  2. از یک کاسه برای قرار دادن پیچ‌های ریز پس از برداشتن استفاده کنید.
  3. ابزارهای تخصصی لازم را تهیه کنید، زیرا آیفون‌ها دارای پیچ‌های اختصاصی هستند.
  4. مطمئن شوید که دستگاه دومی دارید تا دستورالعمل‌های متنی یا ویدیویی قابل مشاهده باشد.
  5. یک خودکار و کاغذ برای یادداشت برداری داشته باشید.
  6. به خودتان زمان بدهید. مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که با عجله این فرآیند را طی نکنید زیرا با این کار به طور تصادفی به آیفون خود آسیب می‌رسانید.

هنگامی که برای تعویض باتری خود آماده شدید، ابزارها و گزینه‌های توصیه شده برای هر تلفن را به صورت جداگانه بررسی کنید، زیرا آن‌ها برای هر مدل متفاوت هستند.

اپل سابقه طولانی در استفاده از پیچ‌های تخصصی دارد که نیاز به پیچ گوشتی تخصصی دارند. هنگام جستجوی دستورالعمل‌های خاص، حتماً به پیچ گوشتی و ابزارهای پلاستیکی مورد نیاز خود توجه کنید.

نکات طلایی تعمیرات تخصصی اپل؛ باتری

همان‌طور که تعویض باتری آیفون را آغاز می‌کنید، این موارد کلیدی را انجام دهید:

  1. هنگام برداشتن صفحه رویی، مطمئن شوید که نیروی کافی برای برداشتن درزگیر را وارد کنید. با این حال، نیروی بیش از حد می‌تواند به گیره‌ها یا اتصالات دوربین جلو آسیب برساند.
  2. باتری با چسب روی کیس محکم می شود و پس از برداشتن پیچ‌های لازم، نمی‌افتد.
  3. پس از قرار دادن یک باتری جدید، بسیار مهم است که قطعات را دقیقاً به همان ترتیبی که جداسازی قطعات ذخیره شده است، دوباره سرهم کنید.
  4. پس از اتمام تعویض، دستگاه را درست کنید، دوباره روشن کنید و همه عملکردهای گوشی را بررسی کنید. حتماً دوربین جلو و عقب، جک هدفون، بلندگوها، Wi-Fi و اتصال سلولی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه کابل‌ها به درستی قرار گرفته‌اند.

سخن پایانی

در این مقاله از کوروش کمپانی به معرفی برخی نکات مهم در زمینه تعویض باتری آیفون مانند ایفون 13 و نکات مهمی که باید در مورد آن بدانیم؛ پرداخته شد. اگر پس از خواندن این مقاله تصمیم گرفتید که باتری گوشی آیفون خود را تعویض کنید؛ باید برای اجتناب از معایب تعویض باتری ایفون از خدمات یک مرکز تعمیر موبایل تخصصی استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید