مقالات

چگونه به یک برنامه آیفون اعتماد کنیم؟

چگونه به یک برنامه آیفون اعتماد کنیم؟

در این مقاله از کوروش کمپانی چگونگی اعتماد به یک اپلیکیشن در آیفون توضیح داده شده است. شایان ذکر است که این دستورالعمل‌ها مخصوص نسخه iOS 9 به بعد خواهد بود.

نصب برنامه در آیفون؛ چگونه به آن اعتماد کنیم؟

قبل از نصب یک برنامه در آیفون، سازنده برنامه و همچنین منبع دانلود آن باید قابل اعتماد باشند. اگر مطمئن نیستید، از اعتماد به آن اپلیکیشن  خودداری کنید، زیرا ممکن است اطلاعات شخصی و آیفون شما به خطر بیفتد.

  1. برنامه را دانلود و نصب کنید.
  2. وقتی برای باز کردن برنامه روی آن ضربه می‌زنید، پیامی به شما اطلاع می‌دهد که توسعه‌دهنده برنامه در آیفون قابل اعتماد نیست. روی Cancel ضربه بزنید تا پیام بسته شود.
  3. به صفحه اصلی آیفون بروید و روی تنظیمات ضربه بزنید.
  4. در تنظیمات iOS، به پایین بروید و روی General ضربه بزنید.
  5. به پایین بروید و بسته به نسخه iOS روی Profiles, Profiles & Device Management یا Device Management ضربه بزنید.

Device Management

نکته مهم:

صفحه تنظیمات پروفایل‌ها و یا مدیریت دستگاه تنها در صورتی نشان داده می شود که کارفرمای شما از راه دور دستگاه شما را مدیریت کند. یک iPhone یا iPad معمولی که برای مصرف کننده عادی طراحی شده این صفحه نمایش را ارائه نمی دهد.

  1. در بخش Enterprise App، روی نام نمایه توسعه‌دهنده برنامه غیرقابل اعتماد (untrusted app) ضربه بزنید.
  2. روی Trust [نام برنامه‌نویس] ضربه بزنید و انتخاب خود را تأیید کنید.
  3. روی Verify App ضربه بزنید.

ios Verify App

نکته مهم:

Verify  فقط زمانی انجام می‌شود که اتصال اینترنتی فعال داشته باشید. اگر یک آیفون تولید شده اصلی دارید و نمی توانید یک برنامه را تأیید کنید، ممکن است فایروال اتصال را مسدود کند. اگر این اتفاق رخ داد باید با مشاوران ما در کوروش کمپانی تماس حاصل نمایید.

چرا باید به برنامه ها در iOS اعتماد کنید و تأیید کنید؟

برای نرم‌افزاری که از اپ استور اپل دانلود نشده است، باید به صورت دستی تایید انجام دهید تا پس از اتمام نصب، آن را راه‌اندازی کند. این فرآیند اغلب برای برنامه های سازمانی که توسط یک کارفرما برای استفاده داخلی ایجاد می شوند ضروری است.

سخن پایانی

اینکه برنامه های فراوان با قابلیت های بسیاری برای گوشی های آیفون وجود دارد یک واقعیت است اما باید دانست که همه آنها مناسب گوشی ما نیستند. پس در انتخاب آنها دقت لازم را به خرج دهید تا دچار مشکلات بعدی مانند خرابی نرم افزار گوشی نگردید.

دیدگاهتان را بنویسید